Zboží

Levná a ekologická autodílna krok za krokem

Vůbec nezáleží, zda zařizujete úplně novou autodílnu nebo jste se pouze rozhodli pro renovaci té předcházející, vysoké náklady spojené s nákupem vybavení vás neminou. Požadavky zákazníků se navíc každým rokem zvyšují a udržet krok se stále se zvyšujícími nároky a konkurencí, nemusí být vždy jednoduché.

práce automechanika

V posledních letech je ekologie velmi skloňované téma snad v každém odvětví. V automobilovém to samozřejmě není jinak. Tento trend každým rokem roste a ty tam jsou doby, kdy se ještě znečištění životního prostředí bralo na lehkou váhu. Jak tedy tomuto novému trendu přizpůsobit i podnikání a vše zařídit levně a ekologicky?

Vhodné místo pro nové podnikání

Autoservis nepatří mezi nejčistší provozy, pro mnohé sousedy by tak autoservis mohl být trnem v oku. Autoservis je tedy vhodné ideálně umístit v lokalitě, kde případný hluk nebo zápach nebude nikoho vyrušovat. Důležitě je neotálet a zjistit si něco o možné konkurenci v okolí. Kolik je v blízkosti autoservisů, jejich ceny a nabízené služby a zda jim bude možné konkurovat? Stejně důležité je i místo kolem autoservisu, nejenom na práci, ale i pro případné parkoviště a příjezdovou cestu.

Prostory by měly splňovat veškeré stavební, technické a bezpečnostní normy. Objekt by měl být zkolaudován k účelům, kterým bude využíván podle aktuálního stavebního zákona.

Co s nebezpečnými odpady?

Autoservisy jsou pravidelně kontrolovány a podrobovány bezpečnostním a ekologickým standardům, které musí splňovat. Myslete na tento důležitý aspekt již při samotné výstavbě či rekonstrukci.

kovové nářadí

Vybavení autodílny

Konkurence v tomto oboru každým rokem roste, je proto zapotřebí neustále inovovat, nakupovat nové vybavení a nezůstat ani krok za konkurencí. Základní vybavení asi není potřeba nějak dlouze představovat. Určitě ale ve svém autoservisu uvítáte takové vychytávky, jako jsou plničky kapalin, olejové hospodářství, startovací vozík nebo tryskací kabiny.