Ekonomika

Aby nám nic nechybělo

Lidem by logicky nemělo chybět to, co je pro život důležité, o nezbytnostech už ani nemluvě. Všichni bychom měli mít přinejmenším to, bez čeho se nedá existovat, a samozřejmě bychom měli mít i aspoň něco, co nám současně život zpříjemňuje, ale nepostradatelné to není. Prostě bychom měli mít možnost koupit si to, co je nám potřeba. Aby nám bylo na světě dobře.

mince EU

Jenže to všechno se obvykle jenom prodává. A kdo to chce mít, potřebuje logicky peníze, kterými se platí. A zatímco kdekdo takové peníze chce, ne každý je také má. Někdo si je prostě neumí vydělat vždy v dostačujícím množství a pak se čas od času potýká s jejich nedostatkem. A jak se z takového nedostatku co nejrychleji a nejefektivněji vymanit? Pokud se nepodaří dost peněz vydělat a ani utažení si opasku nestačí na to, aby měl člověk vyrovnaný rozpočet, zbývají už jenom půjčky. Které si můžeme my lidé brát, pokud najdeme někoho, kdo nám je poskytne.

Takže je-li ekonomicky zle, zkoušíme někde nějakou půjčku dostat. Třeba v bance. Ovšem v kolika jenom případech tam lidé sice o peníze žádají, ale nedostanou je! Často totiž žadatelé toužící po půjčce nemají takové kvality, jaké se tu od nich očekávají, a tím pádem nevzbuzují důvěru, která je u půjček nezbytným předpokladem jejich poskytnutí. A kdo nemá důvěru, nemá ani naději. Nikdo nepůjčí někomu, u koho je riziko, že nebude náležitě splácet.

složená eura

A když se banky od žadatelů odvracejí? Pak to může zachránit ještě nebankovní hypotéka, na kterou dosáhne i spousta ne právě dokonalých zájemců. Nikdo tu nemusí mít ani horentní příjmy, ani registry dlužníků bez negativních záznamů. Bohatě stačí, když se tu zaručí splácení zástavou nějaké vhodné nemovitosti, jak tomu u hypoték tradičně bývá.

Když tu dá někdo zkrátka do zástavy nemovitost, může obratem dostat potřebné peníze. A nemusí už trpět nedostatkem.