Ekonomika

Proč právě Black Friday?


S pojmem „Černý pátek“ neboli Black Friday se setkal pravděpodobně už každý z nás. Tento termín má ale více významů. Milovníkům historie se jistě jako první vybaví krach na newyorské burze v roce 1929. Někdy se tomuto dni také říká Černé úterý nebo Černý čtvrtek. Další význam Černého pátku se vybaví všem, kdo rádi, a především výhodně nakupují.

  • Oba významy spolu ale tak trochu souvisejí.
  • Černý pátek vznikl jako obchodní svátek, který měl být reakcí na krizi z roku 1923.
  • Obchodníci chtěli povzbudit své zákazníky k nákupům tím, že jim nabídly zajímavé slevy.
  • Vzhledem k tomu, že se tento nápad ukázal jako velice dobrý, brzy se rozšířil po celém světě.

blackfriday

Akce Black Friday startuje každý rok na podzim a můžete v jeho rámci nakoupit zboží se slevami až v desítkách procent. To, že se slevová akce koná na podzim, je velice výhodné především pro možnost nakoupit levněji dárky a další potřebnosti na Vánoce. Přesto, že se akce jmenuje Černý pátek, trvá podstatně déle.

Dobrou zprávou je, že se tato akce dostala i do České republiky a ujalo se jí mnoho významných výrobců a prodejců. V některých případech se dá zboží pořídit i za 20% původní ceny.

Černý pátek na Notinu trvá tři týdny

Jedním z obchodů, který se do této prodejní kampaně přidal, je také Notino, který se specializuje především na prodej kvalitní kosmetiky. V obchodě Notino trvá slevová prodejní akce Black Friday dokonce tři týdny.

  • Zboží nakoupíte ve slevě, a navíc můžete získat dopravu zcela zdarma.

slevy

Žádné davy, ale nakupování z pohodlí domova

A jakou bychom mohli zmínit další výhodu nakupování v tomto obchodě? Díky tomu, že je zboží nabízeno na e-shopu, tak máte jistotu, že vás nakupující dav neumačká a také nemusíte stát nekonečné fronty. Obě tyto nežádoucí a nepříjemné situace zažívaly totiž davy nakupujících v Americe.

  • Tam si zákazníci dokonce rezervovali místa ve frontách a stáli tam už několik dní před zahájením akce.
  • A to zcela určitě dobrý pocit z levného nákupu tak trochu kazilo.