Lifestyle

Co bychom měli dělat pro sebe a pro své tělo?

Jsme unavení, ale přes to pracujeme. Leze na nás nemoc, ale my si za běhu vezmeme prášek s tím, že zabere. Jíme nezdravé jídlo, spíme málo, po nocích tancujeme, staráme se o druhé, ale ne o sebe. Vždyť přece nás naše tělo chrání, tak bychom mu to měli vracet. Co je důležité při zdravém životním stylu?
Spánek
Je velmi podstatnou součástí. Naše tělo při spánku regeneruje. Je to jediný čas, kdy si odpočine náš mozek, proto nedílnou součástí jak duševní, tak fyzické pohody. Denně bychom měli spát více než 7 hodin, abychom byli nastartovaní do dalšího dne. Pro zdraví je taky dobrý odpolední odpočinek. Kdykoliv jste unavení, tak si na chvilku zdřímněte, pokud je to možné.Jóga pozice.jpg
Nutričně vyvážené jídlo
Potraviny jsou primárním zdrojem výživy, vitamínů a minerálů, proto bychom měli jíst alespoň v rámci možností vyvážené jídlo. To znamená mít dostatečný příjem bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů i minerálů. Doporučuje se 80 % zdravé stravy a 20 % si dopřát něco třeba ne tolik nutričně přijatelného, ale zase co si rádi vychutnáme. Musíme jídlo brát s nadhledem, ne aby nám přerostlo přes hlavu. Všeho s mírou.
Pohyb
Procházky na čerstvém vzduchu, běh, hodinová posilovna nebo místo jezdění autem chodit pěšky. Tolik málo stačí k tomu, aby byl zdravý pohyb. Pamatujte, nic se nesmí přehánět, proto nechte svaly odpočinout a regenerovat.Svěží ovoce.jpg
Pitný režim
Nepřikládáme mu takovou váhu, jako bychom měli. Přitom je pro správnou funkci naprosto klíčový. Orgány jako jsou ledviny i svaly nutně vodu potřebují. Ale také pleť bude čistější, když budete mít na mysli pitný režim. Doporučuje se 1,5 litru čisté vody a čaje. Opatrně také na ovocné šťávy, které obsahují mnoho kalorií.
Poslouchejte svůj organismus
Pokud cítíte, že jste unavení, odpočiňte si. Jestliže nestíháte, dovolte si aktivitu vynechat a netrapte se kvůli tomu. Stres je také rizikový faktor, který na nás působí. Proto raději vnímejte sebe, jak se cítíte a pak se pusťte do práce.