Samozřejmě, že ne. Není možné, abyste po sezobnutí pár tabletek měli dlouhé vlasy jako Locika, zbavili dioptrických brýlí, nebo aby dámské poprsí vypadalo jako po plastice. Tak proč se tedy toto zboží stává trendem dnešní doby?

skříňka lékarny

Odpověď je dle mého názoru velmi jednoduchá – jedná se o pouhý marketingový tah. Slavné osobnosti dostávají peníze za to, že s vybranou firmu spolupracují na propagaci jejich výrobku. Na druhou stranu výrobci roste zisk, jelikož převládá povědomí, že to, co je upřednostňováno celebritami, bude vhodné i pro mě, jakožto obyčejného člověka. Ve své podstatě by se tedy dal vztah mezi producentem a propagátorem přirovnat k uzavření smlouvy, kde prosperují obě strany.

Otázkou však je, proč tedy stále lidé spoléhají na uměle vyrobené výrobky místo toho, aby se konečně začali opírat o bylinky, které často mývají kouzelnou moc a jsou povětšinou lépe dostupné. Zde bych jako příčinu uvedla skutečnost, že rozvoj moderních technologií a obecný rozvoj naší společnosti vede lidi k ulehčení života, a to v té největší možné míře, což nemusí být vždy tím správným řešením.

Ve své podstatě lze tedy tvrdit, že fenoménem dnešní doby je trávit co nejméně času u plotny, praním prádla či výrobou užitečných věci, když je možné pořídit si již hotové či je za jedince obstará někdo jiný. Ovšem tento přístup si dovolím hodnotit velmi negativně. Když si vzpomeneme na minulost, tak naše babičky si vždy se vším uměly poradit, a to bez jakýchkoliv umělých látek. Pro ně vždy tvořila základ všeho přírodní léčba, a já doufám, že se k tomu naše nebo budoucí generace jednou vrátí.
příbor na tablety

Nicméně, je také vhodné poukázat na klady těchto produktů, které se zde jistě vyskytují. Většinou se jedná o produkty cenově dostupné, které lze zakoupit kupříkladu v drogerii či lékárně. Nesmíte se však spoléhat vyloženě jen na tyto „léky“, nýbrž se musíte snažit dodržovat zdravý životní styl a s tím související pitný režim. Následně byste se také měli vyhýbat stresovým situacím, psychickému a fyzickému přetížení vašeho těla.  

Závěrem chci říci, a to s naprostou upřímností v mysli, že určité specifické produkty jistě mohou vést například ke zlepšení kvality vlasů či nehtů – nesmíte však čekat zázraky.