Domácnost

Řízení domácnosti

No, všeobecně je to asi jasné. Znamená to držet to celé soukolí v chodu. Aby to neskřípalo, nezasekávalo se to a aby to všechno klapalo. Někdy je to i drobátko o nervy. Pokud je člověk sám, není to zase takový veliký problém, protože to, co si sám neuklidí, to tak zůstane, a co si uklidí, udělá to totéž. Jen se to musí občas zopakovat. Jak často to už je na držiteli bytu, domu či panství.

Je-li však uživatelů domácnosti více, je tu i více potíží. Matky jistě znají. Uklidí na jedné na straně, pak na druhé a když se vrátí na tu první stranu, je tu opět bor… nepořádek. A kdo jej udělal? Samozřejmě, že nikdo. Ani syn ani dcera ani nikdo. Prostě se tak nějak udělal sám.

čistící prostředky

Je ovšem pravdou, že nynější hospodyně mají úlohu poněkud jednodušší než ty v minulosti. Ty moderní používají výdobytky techniky, takže na špinavou podlahu pustí robotický vysavač a jdou třeba do cukrárny.

Jiná pustí automatickou pračku se sušičkou a šup, už jsou v cukrárně dvě. Ta třetí přijde za chvíli a na všetečnou otázku kolem úklidu upřímně vypoví, že si ho dělá ten, kdo to všechno zaneřádil. Ty dvě vzdychají, že to by ony nemohly, protože neví, kdo to udělal a ta třetí se jich ironicky otáže, zda vědí, co je to mikro kamera. Ona je má všude a má klid. Zpočátku ti, co něco neuklidili zatloukali, ale když jim pustila záznam, tak jim zčervenaly uši a byl klid. Nyní o kamerách ví, takže poctivě uklízejí, a dokonce po sobě myjí nádobí. Tedy, přesněji, uklidí jej do myčky a zapnou.

mytí oken

Jak vidno, i to obsluhování domácnosti je už dnes něco naprosto jiného, než to kdysi bývalo. Maminka už nemusí ratolesti nahánět s hadrem na podlahu či metlou, ale podívá se na záznam a hříšník je ihned odhalen. Je ovšem fakt, že prach na policích neutře nikdo a boty se také samy nevyčistí. A takových činností je více. Už aby i na ně něco bylo. Čím dříve tím lépe.