Užívání si intimního života je stejně důležité jak pro ženy, tak pro muže. Ženám však k dosažení maximální spokojenosti ze sexu nestačí pouze to, že k němu dojde. Daleko více je pro nich důležitá i atmosféra, díky čemu jim není vůbec jedno, jestli je to za světla nebo za tmy.

obličeje ve tmě

Komplex ze samotného vzhledu

Jeden z důvodů, proč mají ženy potřebu schovávat jejich nahé tělo ve tmě je ten, že se stydí za jejich křivky a nemají potřebu je ukazovat – se vším všudy. I když vás partner zná natolik důkladně, že vás už několikrát viděl nahou, přesto vám nedá spát myšlenka na to, že se na vás bude dívat i při milostném styku.

O něco horší je to v případě, že vás trápí skutečnost, že máte na těle nějaké vady krásy, na které nejste pyšné. Může se jednat o znamínka, jizvy, bradavice nebo ekzém, který vám znepříjemňuje život. V takovém případě si ženy často myslí, že jejich partnera nepřitahují a mají myšlenky pouze na to, ať nejsou vidět. Sex ve tmě se pro nich stává iluzí k tomu, že jich jejich partner vidí jako dokonalé bytosti, které jsou perfektní v každém ohledu.
plamen svíčky

Více vzrušení

Docela častým důvodem, proč si ženy přejí to, aby se při sexu zhaslo světlo je i osobní problém, díky kterému se nemůžou pořádně uvolnit. Sex si totiž užijete daleko více, pokud se soustředíte pouze na jeho průběh a nikoli na oční kontakt vašeho partnera nebo dokonce jiné podněty, které postřehnete v místnosti.

Tmavé prostředí má za následek i to, že se ženy snadněji uvolní a dopracují se k dosažení orgasmu.

Není tedy žádnou výjimkou, pokud vás světlo rozptyluje a vadí vám prožít intimní chvíle s vašim partnerem tak, jak byste si přály. A v případě, že vám na tom záleží a víte, že to není ono, pokud v místnosti nemáte tmu, neváhejte se o tom svěřit partnerovi, který to zcela jistě pochopí a rád vám vyhoví. Konec konců to bude mít i pozitivní dohru pro něho, kdy si společně užijete akt tak, jak se to v partnerství žádá.