Vhodné místo
Nejdůležitější je dobře promyslet, kde by se hrací koutek měl nacházet. Nejvíce Vám bude zřejmě vyhovovat místo v rohu nebo pod oknem, děti tak budou mít dostatek světla na hraní. Také je třeba zabezpečit zásuvky, které se mohou v místě nacházet. Nejlepší je pořídit bezpečností záklopky, které zabraní dítěti cokoliv vložit dovnitř zásuvky. Vhodné je pořídit také lampu, kterou je třeba umístit do horní části herny např. na polici. Zabráníte tak svrhnutí lampy na děti.
holčička s duhou
Vybavení herny
Stačí když dítku pro začátek pořídíte nějaký barevný koberec, aby bylo přesně vidět v jakém prostoru se koutek nachází. Dobrou volbou jsou určitě i velké plastové boxy, kam si mohou dítka schovat různé stavebnice, kostky a drobnější hračky. Účinkem se nemine ani police, na kterou můžete vyskládat hračky, se kterými si dítě hraje pod dohledem. Jako poslední by v herně neměl chybět ani menší stolek s dvěma židlemi. Můžete tak k ratolestem kdykoliv přiběhnout od vaření a pomoci jim například při malování.

Co pořídit na zeď?
Na kousek zdi můžete pověsit dětskou tabuli, na kterou můžou děti malovat křídami nebo fixami. Pozor však, aby Vám dětičky nepomalovali celou zeď! Dobrý nápad, jak udělat dětem hezký koutek je i pořídit nálepky na zeď s různými dětskými motivy. Kousek obýváku se pak pro děti stane opravdovým královstvím.
košík s písmenky
Soukromí dítěte
Někdy i děti mají rádi soukromí a trochu času jen pro sebe, ale v pokojíčku být sami nechtějí. Dobrý kompromis je pořídit dětem do dětské herny malý domeček či dětský stan. Děti budou šťastné, že Vám jsou nablízku a zároveň si hrají, kde je nikdo nevidí. Asi všechny malé děti milují, když jim rodiče udělají bunkr z deky a židlí. Dětský domeček je ideální volba. je ideálním řešením pro každého rodiče, který chce mít šťastné a spokojené dítě.