Firmy

Chystáte se na prodej vozu? Máme pro Vás pár rad.

Každý vlastník vozu se v životě setká se situací, kdy by rád obměnil svůj vozový park. Může se jednat jak o fyzické osoby tak i podnikatele nebo celé firmy. Každý movitý i nemovitý majetek zná svého majitele a nelze ho prodat či koupit bez smluvního závazku a stejně tak je to i s vozidlem. Pokud se člověk rozhodne k prodeji vozidla na vlastní pěst, měl by se obrnit trpělivostí a mít také čas na řešení případných nekonečných telefonátů od,,pseudo“ zájemců, kteří slíbí, že dorazí a nakonec nedorazí. Z vlastní zkušenosti vím, že prodej vozu není otázkou chvíle, ale je třeba vyčkat a nespěchat.

mytí vozu

Postup, jak prodat auto Auta-vykup?

Vřele doporučuji známé prodejní a bazarové portály – lze je jednoduše dohledat skrze Váš internetový vyhledávač. Dále mohu doporučit pro bezstarostný prodej nejen jednoho vozu, ale klidně celého vozového parku včetně právního servisu auta-vykup.

V první řadě je potřeba sepsat základní informace o vozidle které prodáváte :

  • značka, název vozu
  • motorizace a rok výroby
  • počet najetých km
  • technický stav vozu a platnost technické kontroly
  • barva a typ karoserie
  • výbava vozu (klimatizace, stavitelný volant, GPS navigace, parkovací senzory atd.)

mytí interiéru

Dalším důležitým faktem je, aby prodejce zpracoval smlouvu podle svého uvážení. Na internetu lze najít hotové smlouvy, ale je na místě je pořádně zkontrolovat a ohlídat si veškeré body zahrnuté v textu. Nehledě na body napsané výš, je nedílnou součástí vůz připravit k prodeji a to umytím a vlastně celkovým „vypucováním“ auta včetně vysátí a umytí interiéru. Mohu doporučit také menší investici do mycích přípravků s voskem, které karoserii vozu ošetří a také určitou dobu ochrání lak. Všem přeji úspěch při prodeji a pokud jste rozhodnuti pro prodej, ale máte strach ze všech náležitostí, neváhejte kontaktovat auta-vykup, rádi pomůžou a vy se nebudete muset stresovat.