Ekonomika

Co když peníze nestačí?

Když se nad tím člověk pořádně zamyslí, nejednou ho napadne, že je vlastně docela hloupé hnát se celý život za penězi. Vždyť co to takové peníze jsou? Jsou to jakési obrázky vytištěné na něčem připomínajícím papír nebo vyražené do kovu, které jsou všechny jeden jako druhý a nejednou nevynikají kromě své tuctovosti ani žádnou mimořádnou estetickou úrovní. A proč by někdo něco takového chtěl? Respektive proč by chtěl někdo peníze na účtu, v jejichž případě se jedná dokonce o pouhá někde registrovaná čísla? To je přece nesmysl!

polské mince

Jenže navzdory této realitě se tu více a tu méně za penězi ženeme. Chceme je mít, a to stůj co stůj. A sice proto, že ona estetická úroveň nebo skutečná použitelnost materiálu, ze kterého ony peníze jsou, nejsou u finančních prostředků vším. U peněz je daleko důležitější něco jiného. A sice – jak všichni víme – možnost směňovat je za zboží a služby nebo je využívat i jako rezervu na možné horší časy, jež mohou nastat.

A proto si lidé peníze vydělávají. Aby si za ně někdy koupili to, co je potřeba. A pokud si je třeba koupit víc, než na co má konkrétní člověk peníze, pak se tyto třeba i půjčují. Třeba ve formě, jež se nazývá nebankovní hypotéka bez registru.

platební karty

Pokud se bavíme o takové nebankovní hypotéce, jde o jeden z typů půjček, vyznačující se především tím, že ji lze získat docela snadno a zároveň i výhodně, a to i tehdy, když zájemce o ni nemá právě vysoké příjmy nebo se potýká s jinými potížemi, jako jsou dejme tomu záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně. Je tomu tak proto, že se zde žadatel musí za splácení zaručit zástavou své nemovitosti, o niž by v případě, že by řádně nesplácel, přišel.

Díky právě zmíněné záruce si tu může přijít pomalu každý na své, skoro všem tu půjčí klidně i hodně velkou sumu peněz. A to natolik výhodně, že se to nejednou nedá odmítnout, když má někdo finanční potíže.