Web

Nepřidělávejte si práci

Na internetu je celá řada programů, které vám ušetří práci i čas. Mnohé aplikace jsou složité a potřebují hlubší znalosti. Jiné jsou jednoduché a po chvilce si práci s nimi tak zautomatizujete, že nebudete věřit tomu, že jste fungovali bez nich.
kódy v binaru

Doplnění diakritiky

Už se vám stalo, že jste dostali text napsaný bez háčků a čárek a diakritiku jste museli doplnit? Pak víte, že je to mravenčí práce a beztak můžete nějaké znaménko vynechat. Důvody, proč dotyčný takto píše, jsou různé a nemusí to být ani úmysl. V některých firmách se nepoužívají české klávesnice, někdo je zvyklý psát bez znamének a někdo si tak psaní usnadňuje. Na internetu ale najdete online aplikaci, která vám háčky a čárky automaticky doplní. Funguje jednoduše a spolehlivě. Zkuste si vyhledávač a máte hotovo.

Hromadné úpravy souborů

Práce se soubory může být leckdy otravná a zdlouhavá. Zvláště když chcete například přejmenovat sto fotek z dovolené a nazvat je třeba „Chorvatsko 001, Chorvatsko 002,“ a končit budete u stovky. Ručně to budete dělat určitě několik desítek minut. S programem, který umí hromadně upravovat soubory, tuto práci zvládnete za minutu. Funkci pro hromadné úpravy obsahují správci souborů (tzv. commandery), ale v dnešním online světě není problém použít vyhledávač a najít program, který vám bude plně vyhovovat. V minutě pak můžete přejmenovávat soubory, konvertovat je, hledat duplicitní soubory a mnoho dalšího.
editace obrázků

Hromadné úpravy fotek

Práce s fotkami může být také zdlouhavá a únavná. Nepovedly se vám snímky z oslavy a jsou tmavé? Nevadí. Najděte si na internetu program, který vám je všechny rychle vylepší. Takové programy umí fotografie hromadně zmenšovat, ořezávat a nebo vkládat různé filtry.

Náhledy souborů

Některé soubory mají zvláštní koncovky a vy nemáte program, který by je otevřel. Zpravidla jde o grafiky, které lze otevřít jen ve speciálním a drahém programu. Pokud chcete soubor pouze vidět, opět se obraťte na vyhledávač. Existují online nástroje, které vám jej zobrazí, aniž byste museli platit drahý program.