Moto

Nový postih za rychlost

V této rychlosti vás může neukázněný řidič velmi lehce zabít, a což teprve na dálnicích, kde se jezdí i kolem dvou set kilometrů v hodině. Dnešní uspěchaná doba k tomu prý lidi nutí.

Není to pravda, není přece problém vyjet o něco dříve, nebo si dát prostě více času na cestu. Ale to ne, to člověk neudělá a raději riskuje život. Kdyby jen svůj, je to jeho věc, ale bohužel riskuje život těch, kteří s jeho spěchem nemají nic společného.
Policejní hlídka

Druhá věc, že člověk nespěchá, ale prostě jede jako šílenec, co to dá. I takoví jsou mezi námi a pokuty prostě nepomáhají. Někteří na ně prostě mají a hned jak zaplatí, jedou stejnou rychlostí dále. Nikdo je nemůže zastavit. A při tom je řešení nádherně jednoduché. Odebrání řidičáku, okamžité odstavení vozu, a všechny další náklady a následky ať si nese neukázněný řidič sám. Byla to jeho volba. On to byl kdo porušil předpisy a tím způsobil veřejné ohrožení. Nebo ne snad?

Ne, nelekejte se, to není onen nový trest avizovaný v nadpisu článku, ten je zcela jiný, ještě hloupější než všechny ostatní.

Zatím jste za rychlost přišli o pár peněz. Každého to postihne jinak, ty chudší více, ty bohaté méně, nebo vůbec ne. Ale nyní se chystá novinka, která se údajně provozuje v Estonsku. Zda je to pravda nemám ověřeno.

Tak tedy neukázněná řidič bude zastaven a podle toho, o kolik překročil stanovený limit, bude muset zůstat někde poblíž a čekat. Mělo by to být tak, že pokud to bylo „jen“ do deseti, či dvaceti kilometrů, bude čekat tři čtvrti hodiny. Pokud o více, pak hodinu celou.
Rychlý automobil

Nikdo se už asi nedopátrá, která moudrá hlava tohle zase vymyslela. Řidič si prostě „dáchne“ a to je vše. Kdyby alespoň musel něco udělat v zájmu všech, třeba prospěšné práce, to už by bylo zcela o něčem jiném a k řádnému finančnímu postihu by to možná mělo výchovný smysl. Ale takto to bude jen další výsměch těm, kteří na pravidla dbají.