Firmy

Zemřel zakladatel Yankee Candle, v čem spočíval úspěch jeho firmy?

Historie této ikony ve svém oboru spadá do roku 1969, k období Vánoc. Zakladatel Mike Kittredge neměl totiž na Vánoční den ani jeden dárek pro své blízké. Netušil, koho čím obdaruje, a proto jej napadlo ze starých voskovek vytvořit svou první svíci. Prezent pro mamku byl na světě! Tento dar obdivovala paní od vedle, které se velmi líbil. Když byla na návštěvě, chtěla jej koupit.
svíčka s růží
Za utržené peníze nakoupil první skutečnou hmotu na výrobu svící. Tak to pokračovalo nějakou chvíli, protože sousedé a známí Mikovy svíčky obdivovali. Trvalo to několik let, co si Mike svíčky pořád vyráběl sám. Bylo toho příliš, plná garáž svíček, proto si musel Mike najít nové místo působení a začít se svíčkami podnikat. Kdo by tušil, že to člověk s první svící z vosku dotáhne tak daleko?
13 let od počátků si zakladatel mohl dovolit zaplatit své první zaměstnance a vyrábět tak efektivněji své zboží. Založil si i obchůdek, kde veškeré výrobky prodával. Časem ale potřeboval ještě více prostoru, pronajal si tak fabriku a velký obchod. Nyní se Yankee Candle prodávají již po celém světě. V Americe je dokonce přes 2 000 prodejních míst.
A není to jenom tak. Yankee Candle je skutečně kvalitní značka. Veškeré výrobky mají jedinečnou, dlouhotrvající vůni, které nikdo jiný tahle skvěle vyrobit neumí. Mají originální obal, etikety, vůně, produkty. Pro milovníky je nejoblíbenější Clean Cotton (vyprané prádlo), Cherry Blossom (květ třešně), Lemon Levander (citrónová levandule) nebo Soft Blanket (jemná deka). Jejich voňavý sortiment zahrnuje také difuzéry, aromalampy, vůně do auta, svícny, lucerny nebo dárkové sady.
dekorativní svíčka
Právě v tom, s jakou láskou, pečlivostí a originalitou byly vytvořeny, jsou tak jedinečné. Právě v tom tkví úspěch, který může inspirovat další lidi. Mike Knittredge bohužel v červenci umřel, jeho výrobky ale zůstanou ještě dlouho.