Ekonomika

Sen o vlastním bydlení se může splnit v okamžiku

Ceny bytů se v posledních letech vyšplhaly doslova do astronomických výšin, pro mnohé je tak sen bydlet ve vlastním doslova nedosažitelným snem. Mnoho mladých párů a začínajících rodin se tak často musí uchýlit do malých nájemních bytů a upnout se k jedinému možnému řešení a tou je vidina hypotéky. Jenže na klienty, kteří o takový produkt žádají, jsou v dnešní době tisíce a banka si své potencionální klienty zdlouhavě prověřuje, než jim hypotéku vůbec nabídne.

rekonstrukce domu

Ztížením může být i počáteční jistina, která tvoří 20% z toužebné částky, kterou od banky požadujeme a v neposlední řadě úrok, který už dávno nenabízí tak výhodnou nabídku, jak tomu bývalo v minulosti. Možná vás utěší myšlenka, že v podobné situaci, kdy si nemůžete dovolit vlastní bydlení, rozhodně nejste sami. Je až s podivem, kolik lidí v dnešní době žije v nájemním bytě.

Řešení existuje vždy? Slyšeli jste už o nebankovních hypotékách?

klíče od domu

I když máte ku příkladu stálý příjem a u banky běžný nebo dokonce spořící účet již několikátým rokem, i v takovém případě může banka vaší žádost o úvěr zamítnout. Často jsou na vině zdánlivě maličkosti, pozdně uhrazená faktura za telefon nebo o pár dnů zpožděná platba bance. Pokud se ocitnete v registru neplatičů, pro banku se rázem stáváte rizikovým žadatelem a úvěr vám s největší pravděpodobností zamítne. Jenže co teď? Existuje vůbec nějaké řešení, jak nakonec vytoužené peníze skutečně dostat? Řešením může být nebankovní hypotéka bez registru Nebankovni-hypoteky-uvery, chytrý produkt nebankovních společností, který cílí právě na klienty, kterým banka z jakéhokoliv běžný úvěr zamítla. Jste přeci jenom stále ostražití, pokud je řeč o nebankovním sektoru? Ruku na srdce přeci jenom se o těchto společnostech nemluvilo v minulosti zrovna v superlativech. Ovšem ne každá společnost je stejná a s úpravou zákona přišly i nebankovní společnosti se zajímavými produkty, které stojí za povšimnutí.