Web

Budoucí maminky, pochlubte se svým bříškem

Těhotenství. Říká se, že se jedná o nejkrásnější období v životě ženy. I když v tomto se ne každá maminka shodne, jedno je jisté. Bude potřeba obměnit šatník. Po prvních kouscích těhotenské módy těhulky obvykle sáhnou na začátku druhého trimestru. A rozhodně je z čeho vybírat. Pryč jsou doby, kdy ženy kupovaly trička, košile a šaty XXL a rostoucí břicho spíše schovávaly. Pochlubte se tím, vždyť se vás roste malý zázrak. Krásné oblečení pro každou příležitost by nám mohly naše maminky a babičky závidět.Těhulka ve fialovém
Čím začít
Jako úplně první krok bude průzkum vašeho běžného šatníku. Jistě se v něm pár věcí, které unosíte i v této požehnané době, najde. Teprve potom přemýšlejte, co všechno si potřebujete koupit. Zohledněte roční období, ve kterém prožijete druhé dva trimestry. Plánujete chodit až do nástupu na mateřskou do zaměstnání nebo vás naopak nutí vaše práce zůstat raději v klidu doma? Jaký mám na nákupy rozpočet? To všechno jsou skutečnosti, které je třeba zohlednit. A především, i když ráda nakupujete, nezapomínejte, že těhotná nebudete věčně. Zbytečně to s množstvím nového oblečení nepřehánějte.
Co vybrat
Miminko každým dnem roste a bříško těžkne, vaše mantra je tedy jasná: hlavně pohodlně! Vybírejte oblečení, které vám poskytne dostatek prostoru a možnost volně dýchat. Začněte pěkně od základu, tedy výběrem dobře padnoucího spodního prádla. Nic se nesmí zařezávat. Jak malý obvod podprsenky, tak zařezané kalhotky nejsou správně. Obojí vám může prodloužit žaludeční nevolnosti až do třetího trimestru.Nastávající maminka
Velmi dobře unosíte v těhotenství šaty, ale pohodlní vám poskytnou i kalhoty. Můžete vybírat z riflí, plátěnek nebo legín, které jsou v pase opatřeny měkkým bavlněným pruhem látky. Ta se hravě přizpůsobí rostoucímu bříšku a využijete je ještě v šestinedělí i dlouho po něm. Zkrátka do doby než se vrátíte ke své původní figuře.
Pokud jsou součástí vašeho běžného šatníku tuniky, kardigany a delší trička, určitě je unosíte i teď. Nebo vybírejte z velké nabídky těhotenských trik. Pokud plánujete kojit, vybírejte z topů a tílek, které jsou šité nejen na rostoucí bříško, ale umožňují i nenápadně nasytit vašeho drobečka.
Náš tip: Využijte také možnosti zakoupit oblečené z druhé ruky. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu krátce nošené kousky, bývají obvykle jako nové a za polovinu ceny.